Firmast

Home » Firmast

OÜ Skamet asutati 2006. aasta jaanuaris, mil osteti ära juba aastaid turul tegutsenud Härma Metall OÜ. Jätkati ostetud ettevõtte toodangu tootmist ja edasimüümist: plekk kestaga saunaahjud (puuküttega), boilerid ja suitsutorud. Tänasel päeval põhineb ettevõte kodumaisel kapitalil.
Tootmishooned paiknevad aadressil Savi 9, Pärnus. Ettevõtte põhitoodangu hulka kuuluvad: saunaahjud (terasest ja võrkkorpusega), boilerid ja suitsutorud. Tegutsemise aastate jooksul on turule toodud uusi tooteid: võredega saunaahjud, suitsuahjud, täiustatud roostevaba boilereid (lisatud anood), akupaagid, veesoojendajad ja küttepliidid. Suurem osa ettevõtte toodangust eksporditakse. Senine eksport tegevus on keskendunud põhiliselt Lätti, Leetu ja Saksamaale.
Aastate jooksul on tooteid eksporditud ka Belgiasse, Soome, Kanadasse, Poola, Austraaliasse ja Rootsi. 2010. aastal alustati koostööd Soome ettevõttega Etelä-Hämeen Metalli, kuhu valmistatakse allhanget metallitöödele.

MISSIOON

Kliendisõbraliku ja usaldusväärse tootjana pakkuda kliendi soovidele kohandatud metallitooteid ja lahendusi.

VISIOON

Tootearendus ja ekspordi kasv tagavad Skameti brändi jätkusuutlikuse.

KVALITEEDIMÄRGISED

Ettevõte lähtub juhtimisel ISO 9001:2008 standardist. Alates 2007-st aastat on Skamet OÜ Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liige. 2008ndal aastal arendati ettevõttes välja tootmisohje süsteem, mille alusel on õigus oma toodetel kasutada CE märki.
Skamet OÜ on saanud toetust EAS`ilt innovatsiooniosaku meetme raames projektile “Suitsutorude vastupidavuse testimine edaspidise arendamise eesmärgil”. Projekti kestvus oli 01. juuli – 30. november 2011.a. ning teadmiste ja oskuste arendamise meetme raames projektile “Puutküttega saunaahjude viimine vastavusse Euroopa Liidu standarditega”. Projekti kestvus 01. november 2011.a. – 31. jaanuar 2012.a. 2015.-ndal aastal tunnustati ettevõtet “Gasellettevõte” tiitliga.